Нова 200-гривнева купюра вже в обороті
02 Березня

Нова 200-гривнева купюра вже в обороті

Автор: Светлана Романова Прочитано: 1425 Коментарі: 0

25 лютого 2020 року Національний Банк України ввів в обіг 200-гривневу купюру оновленого дизайну, з технологічними, високоефективними рівнями захисту.

Трансформація 200-гривневої купюри стала передостаннім етапом в процесі адаптації банкнотно-монетного ряду гривні, який стартував у 2014 році і фінішує влітку цього року введенням в обіг 10-гривневих монет.

Банкнотно-монетний ряд нового зразка характерно відрізняється більш технологічними, сучасними рішеннями в аспектах надійності і захисту автентичності купюр. Крім цього оновлений гривневий ряд оптимізує роботу з готівковим розрахунком грошових коштів, а також скорочує витрати держави.

За рахунок переформатування банкнотно-монетного ряду гривні за підсумком в обороті буде перебувати 12 номіналів купюр і монет: 6 видів монет - 10, 50 копійок і 1, 2, 5, 10 гривень, а також шість купюр - 20, 50, 100, 200, 500, 1000 гривень.

Першим етапом було передано в роботу 5 мільйонів 200-гривневих купюр нового зразка, які розділені між підрозділами Національного Банку України, а після банкноти нового зразка надійшли в банки для здійснення грошових операцій.

Виробники, постачальники банківського устаткування і рішень, банкоматів, програмного забезпечення для банківського сектора вже отримали 200-гривневу купюру реформованого зразка для здійснення налаштувань обладнання та оновлення бібліотек валют. Тому, якщо Ваша діяльність пов'язана з роботою готівкових коштів, не забудьте оновити програмне забезпечення своєї розрахункової техніки для ефективної роботи з урахуванням зміни гривневого ряду.

Для населення НБУ забезпечив найбільш оптимальні умови, так як 200-гривнева купюра попереднього зразка буде перебувати в обороті необмежений час, тому проводити обмін купюр немає необхідності.

Написати коментар